PiastDent
+48 512 512 839 Zadzwoń i umów się na wizytę
Pantomograf sulechów

Skaling

Zabieg polega na oczyszczaniu zębów z osadu i kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego. Skaling jest bezbolesny i bezpieczny. W przypadku pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością szyjek zębowych na zimno lub dotyk można dodatkowo podać znieczulenie. Skaling jest wysoce efektywnym zabiegiem zapobiegającym zarówno próchnicy, jak i procesom zapalnym dziąseł. Oprócz efektów zdrowotnych usuwanie kamienia i osadu rozjaśnia zęby.

Polerowanie i fluoryzacja

Zabieg oczyszczający i odświeżający zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej. Po usunięciu kamienia nazębnego wygładza się powierzchnię zębów, używając specjalnych gumek i szczotek oraz past z odpowiednio zbilansowaną zawartością fluoru. Zabieg polerowania zębów daje natychmiastowe poczucie czystości i świeżości jamy ustnej, a także zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej.

Piaskowanie

Zabieg usuwający powierzchniowe przebarwienia zębów, pojawiające się na skutek niewłaściwej diety, palenia tytoniu, picia w nadmiernych ilościach kawy i herbaty itp. Wykonywany jest za pomocą piaskarki stomatologicznej. Polega na precyzyjnym oczyszczaniu powierzchni zębów i przestrzeni miedzy zębowych silnym strumieniem wody, powietrza i drobnego proszku. Piaskowanie daje efekt idealnej gładkości zębów i ujednolicenia kolorytu uzębienia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Po jego wykonaniu zaleca się wypolerowanie i lakierowanie zębów, by dodatkowo wzmocnić efekt oczyszczenia, ochrony przed próchnicą i nadwrażliwością. Instruktaż higieny jamy ustnej

Właściwa higiena i pielęgnacja jamy ustnej oparta na skutecznym i regularnym oczyszczaniu zębów to klucz do pięknego, zdrowego uśmiechu. Specjaliści z gabinetu stomatologicznego PiastDent z przyjemnością udzielą Państwu odpowiedzi na każde pytanie związane z dbałością o zęby. Doradzimy jak wybrać odpowiednią szczoteczkę i jak często należy ją wymieniać, zaprezentujemy jak efektywnie szczotkować zęby oraz jakich past, preparatów czy przyborów dodatkowych używać.