PiastDent
+48 512 512 839 Zadzwoń i umów się na wizytę
tomografia komputerowa sulechów

Tomografia komputerowa zębów

Tomograf komputerowy GENT to tomograf wiązki stożkowej (CBCT). CBCT jest szybszą i bezpieczniejszą odmianą konwencjonalnej tomografii komputerowej stworzoną dla stomatologii. Zastosowanie promieniowania w postaci wiązki stożkowej umożliwiło obrazowanie twarzoczaszki w trakcie tylko jednego obrotu źródła promieniowania. Skutkuje to mniejszą dawką promieniowania w porównaniu z tomografią spiralną oraz znacznym skróceniem czasu badania.

Badanie CBCT jest bardziej ekonomiczne dla pacjenta. Dane uzyskane w trakcie jednego obrotu lampy w czasie krótszym niż minuta pozwalają uzyskać obrazy, które do tej pory wymagały wykonania wielu zdjęć radiologicznych. Jedno badanie tomografem zastępuje zdjęcia zębowe, panoramiczne, cefalometryczne , zgryzowe oraz stawu skroniowo – żuchwowego. A dostarcza nawet więcej informacji niż te wszystkie zdjęcia razem. W rezultacie otrzymujemy trójwymiarowy obraz, który może być przetwarzany na nieskończoną ilość sposobów dając niesamowite możliwości diagnostyczne. Nie należy się bać tego badania, gdyż jest całkowicie bezbolesne.

W naszej ofercie posiadamy właśnie ten tomograf. Zapraszamy do rejestracji wizyt i skorzystanie z profesjonalnej diagnostyki stomatologicznej.