PiastDent
+48 512 512 839 Zadzwoń i umów się na wizytę
lifting twarzy sulechów

Lifting twarzy

W ostatnich kilku latach w medycynie estetycznej na świecie, poczatkowo w Paryżu i Los Angeles, duży nacisk kładziony jest na dziedzinę zwaną wolumetrią (łac. volumen – objętość ).

Analiza zmian zachodzących w procesie starzenia się wykazała, że w niektórych obszarach ciała następują zaniki tkanek podskórnych. Zjawisko to dotyczy głównie twarzy. Najważniejszą przyczyną tego zjawiska jest zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Utratę objętości w mniejszym stopniu powodują elementy szkieletowe (czoło, łuki jarzmowe, wychylenie zębów w szczęce ), oraz elementy skórne. Niektóre regiony ludzkiego ciała są bardziej narażone na straty tkanki tłuszczowej. Utrata objętości dotyczy głownie obszaru śródtwarzowego (okolice kości policzkowych, policzków, okolic nosowo-wargowych oraz kącików ust ). W mniejszym stopniu zjawisko to dotyczy żuchwy i podbródka. Wolumetryczne odmładzanie twarzy jest to przywracanie utraconej objętości oraz zarysu twarzy i szyi. Zabiegów dokonuje się z użyciem specjalnych preparatów kwasu hialuronowego (o dużej gęstości ), bądź tzw. wypełniaczy trwałych. Zabiegi są wykonywane w miejscowym znieczuleniu.

Efektem takiego leczenia jest nie tylko poprawa kształtu twarzy, ale również wygładzenie licznych zmarszczek, które powstają właśnie w wyniku redystrybucji tkanki tłuszczowej na twarzy. Badania wykazały, że efekt wypełnienia utrzymywał się przez ponad rok. Potwierdzono również wysokie bezpieczeństwo kwasu hialuronowego. Zabieg wolumetrycznej korekcji kształtu twarzy wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu nie wiąże się z dużymi objawami bólowymi. Obecnie połączenie metod wolumetrycznych z korekcją zmarszczek z użyciem preparatów kwasu hialuronowego o mniejszej gęstości oraz toksyny botulinowej są coraz częściej stosowaną alternatywą chirurgicznego liftingu twarzy. Dlatego też obecnie w najlepszych ośrodkach medycyny estetycznej na świecie, nie tylko usuwane są poszczególne zmarszczki, ale również przeprowadzane są zabiegi mające na celu odbudowę objętości twarzy. Zabiegi wolumetryczne są wykonywane z użyciem preparatów VOLUMA , SubQ i Ultra Deep. Preparaty te są specjalnymi modyfikacjami kwasu hialuronowego. Są dużo gęstsze, wstrzykiwane są w głebsze partie skóry. Zabiegi te pozwalają na modelowanie kształtu twarzy i unoszenie profilu (LIFTING TWARZY ). Preparaty do zastosowań volumetrycznych są trwalsze od typowych wypełniaczy.

Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 2 lat. Odbudowa objętości twarzy to zabieg mało bolesny, porównywalny ze standardowym wypełnianiem zmarszczek. Jego efektem jest nie tylko poprawa kształtu twarzy, ale również likwidacja wielu zmarszczek. Po zabiegu twarz ma młodszy wygląd, ładnie ukształtowane policzki, spłycone bruzdy nosowo-wargowe, poprawioną linię żuchwy.

Zabieg

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Można go wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno unikać się intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol ( również bezpośrednio na miejsca korekcji).

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest prawie bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni. Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania istnieją, jednak nie ze względu na wykorzystywany produkt, a typ zabiegu. Dlatego też ważne jest poinformowanie lekarza o przebytych chorobach i schorzeniach, takich jak: